A táborról
Mit nevezünk játéknak?
A táborba való megérkezéssel átszellemülünk egy másik világba, itt már nem gyerekek és szeniorok vagyunk, hanem harcosok, mágusok, tündék, goblinok, vagy bármilyen másik képzeletbeli lények, amik csak szeretnénk. Ez a karakter teljesen különbüzhet a valóságos én-ünktől. Nem számít mekkor vagy a valóságban, ha a játékban egy 2 méter magas trollt játszol, akkor mindenki úgy fog tekinteni rád. Más személyiséggel fogsz rendelkezni, sőt a karakterednek a neve is más lesz amin szólitani fognak a többiek játék közben.
Folyamatosan történik a játék, a nap bármely pontjában történhetnek események.
Gyűrű
Országszerte több fantáziatábor is létezik, melyek több évtizedes hagyománnyal rendelkeznek. A táborokban vannak kisebb-nagyobb eltérések de ami mindenhol megegyezik, az a gyűrű. Egy egyszerű szalagra felfűzött, nyakban hordható gyűrű jelképezi a táborban az életet. Ezt mindig a nyakunkban hordjuk. Hogyha valakinek nincsen a nyakába gyűrű akkor az azt jelenti, hogy ő most nincsen játékban. A karakterek nem sérthetetlenek, a játék folyamán meg tudnak sebesülni, vagy akár meghalni is, ilyenkor le kell venni a gyűrűt ezzel jelezve ezt. Ebben az esetben a táborozó kitalálhat magának egy új karaktert és másnap újra belevetheti magát a játékba.
A gyűrűkkel folyik a harc is. Mivel természetesen a táborban tilos egymás megütése vagy bármilyen nem kívánt fizikia kontaktus, egy külön harc rendszerrel folyik a csata, amiben nem számít, hogy ki milyen erős, csak az hogy milyen jól tud gyűrűharcolni.
Mi fog történni?
Megérkezés után az első nap ismerkedéssel, beszélgetésekkel telik. A gyerekek megoszthatják az ötleteiket és mi segítünk, hogy hogyan lehetne ezt a legjobban megvalósítani. Ha valakinek nincs még semmilyen ötlete az se baj, hiszen azért vagyunk ott hogy segítsünk. A következő nap kezdődik a várva várt játék. Minden karkater bemutatkozik és összeállnak, hogy közösen létrehozzanak egy birodalmat. Királyt akarnak a birodalom élére? Esetleg tanácsot? ez mind rajtuk múlik, ők alakítják az ország sorsát.
Napirend
Egy átlagos nap több részből áll, reggel kb. 8-9 magasságában ébredünk, majd a reggeli rész (kis közös mozgás, reggeli, rendrakás, stb) Ezután elkezdődhet a játék. Itt van lehetőség saját tervekre és játékokra készülni, és ebben az időben szoktak a csoportos foglalkozások történni (a harcosok edzésre vagy kiképzésre mennek, a mágusok összegyűlnek, a nyomkeresők az erdőket járják, a kézművesek a portékáikat készítik, stb.). Ezután, nagyjából 2-kor ebédelünk, majd sziesztázunk (csendes pihenőt tartunk, hogy felkészüljünk a nap további részére). A délután során vagy együtt töltünk időt, a csoportok elvonulnak vagy épp egy olyan eseményben veszünk részt, ahol mind karakterben vagyunk. Ezek után fürdünk és vacsorázunk, majd egy kis zsezsge idő elteltével (ahol a többiekkel tudsz szabadon lenni, beszélgetni, zenélni), lemegyünk a tűzhöz, ami az esténk nyugodt pontja, ahol találkozni tudunk egy eseményekkel teli nap után. A tűz alatt nincsenek játék események, ez biztonságot adó nyugodt zárása a napnak ahol körbeüljük a tüzet és közösen éneklünk. A napunk (de nem feltétlenül a játék) zárása a takarodó, ahol felkészülünk az éjszakára és megpihenünk. A játék itt nem feltétlenül áll meg, sokszor van kisebb-nagyobb játékesemény, ami kifejezetten az éjszaka leple alatt történik.
Ez a napirend, ami más táborokban is megszokott lehet, ismétlődik a két hét során, ami keretet ad a játék hatalmas szabadságának. Annak érdekében, hogy a gyerekek tényleg a lehető legtöbb alkalmat kihasználhassák a játékra, fontosnak tartjuk, hogy minden adott legyen számukra: a napirend, az étkezések és az alvások ritmusa, a fizikai és szellemi biztonság és a támogatói közösség.
Szabályok
Mindenkit kérünk hogy olvassa át táborunk szabályzatát.
A házirend betartása közös érdekünk. A Táboroztatók elsődleges célja, hogy minden résztvevő jól érezze magát, és biztonságban tudjunk mindenkit. A házirend rendszeres, vagy egyszeri súlyos megszegése a táborból való hazaküldést vonhatja maga után. Ebben az esetben a tábordíjat nem térítjük vissza!
A Táborozók számára tilos:
Testi épséget veszélyeztető tárgyak behozatala. A játékhoz szükségeket biztosítjuk (fa kardok, páncélok, fiolák). Ezeknek a tárgyaknak esztétikai szerepe van, szigorúan tilos ezeket a többi táborozó, vagy a táborvezetők ellen fizikailag használni.
Mindenféle tudatmódosító anyag behozatala és használata
a tábor időtartama alatt (cigaretta, alkohol, drogok). A Táborvezetők ezeket elvehetik a táborozótól, figyelmeztetésben részesítik. Amennyiben a figyelmeztetés után továbbra is magánál tart vagy használ ilyen anyagokat, a táborozót hazaküldjük.
A Tábor területét a táboroztatók engedélye nélkül elhagyni tilos.
A Táborvezető vagy bármelyik Senior utasítását szándékosan megszegni tilos.
A Táborozó köteles:
Táborozó társaival és a Seniorokkal udvariasan, kulturáltan viselkedni, társait sem szóban, sem fizikailag nem bántalmazni. Amennyiben a táborozó többszöri figyelmeztetés ellenére sem képes kulturáltan viselkedni társaival, a többi táborozó érdekében kénytelenek lehetünk őt hazaküldeni.
A jelentkezési lapon feltüntetni bármilyen ismert allergiát, tartós betegséget. A Táborszervezők mindent megtesznek azért, hogy speciális ellátást biztosítsanak, azonban ezt csak akkor tehetik a kellően tájékozottak a betegséget / allergiát / érzékenységet illetően.
Gondosan kezelni a helyszín létesítményeit. Természetesen előfordulhat, hogy a játékok, fegyverek, eltörnek, azonban kérjük a táborozót, hogy a lehető leggondosabban ügyeljen ezek épségére. Többszöri szándékos rongálás hazaküldést eredményezhet. A helyszínünk bérlemény, az ebben okozott károkat nekünk mint bérlőknek ki kell fizetni.
A változtatás lehetőségét fenntartjuk. Ha a tábor a vírushelyzet vagy egyéb rajtunk kívűl álló dolog miatt nem kerül megrendezésre a pénzt visszafizetjük.
Házirend elfogadása
A jelentkezéskor megadott szükséges személyes adatokat a személyiségi jogok tiszteletben tartásával a tábor bizalmasan kezeli, a rendelkezéseknek megfelelően tárolja és harmadik félnek soha nem adja ki.